Godziny pracy świetlicy

poniedziałek- czwartek 06:30-17:00

piątek 06:30-16:30

Świetlica szkolna przeznaczona jest dla wszystkich uczniów, którzy wymagają zapewnienia opieki w szkole.

• Zapewnienie opieki uczniom przed i po zajęciach lekcyjnych.
  • Stworzenie warunków do wypoczynku, relaksu i nauki.
  • Rozwijanie zainteresowań, zamiłowań i uzdolnień dzieci poprzez organizowanie różnorodnych zajęć.
  • Rozpoznawanie i realizacja aktualnych potrzeb dzieci przy ścisłej współpracy z wychowawcami klas.
  • Organizowanie dodatkowej pomocy uczniom mającym problemy z opanowaniem materiału programowego.
  • Wyrabianie spostrzegawczości, ćwiczenie umiejętności logicznego myślenia, pobudzenie wyobraźni, wyrabianie wrażliwości estetycznej.
  • Nabywanie i rozwijanie nowych umiejętności, rozwiązywania sytuacji konfliktowych.
  • Kształtowanie nawyków higieny i czystości oraz upowszechnianie zasad kultury zdrowotnej.
  • Uczymy wzajemnego szacunku, rozmawiania, słuchania.

Aby zapisać dziecko do świetlicy należy wypełnić u wychowawców świetlicy KARTĘ ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY

Opiekunowie świetlicy:

Iwona Ploszczyca